Wszystkie modele klimatyzatorów przedstawione w naszej ofercie posiadają w wyposażeniu standardowym fabryczny zestaw do pracy przy ujemnej temperaturze zewnętrznej oraz pompę ciepła.

Dzięki wydajnej sprężarce oraz zoptymalizowaniu czynnika ziębniczego, współczynnik sprawności energetycznej mieści się w klasie A wg norm UE.

Pilot zdalnego sterowania w podczerwieni umożliwia programowanie włączania/wyłączania urządzenia oraz wprowadzanie poleceń. Dane (temperatura, tryb pracy, prędkość pracy wentylatora, itp.) są wyświetlane na czytelnym ekranie pilota, co dodatkowo ułatwia obsługę. Urządzenia LENNOX należą do najbardziej energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie.

Klimatyzatory mogą być stosowane we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach biurowych, sklepach, aptekach, mieszkaniach, salonach fryzjerskich itp.

Klimatyzatory naścienne RELAX - to najczęściej instalowany typ klimatyzacji. Znaleźć je możemy np. w biurach, mieszkaniach, małych sklepach, czy gabinetach lekarskich. Klimatyzacja naścienna posiada bardzo bogaty zestaw filtrów zawartych w urządzeniu. Pozwalają one utrzymać czystość powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Ruchoma klapa oraz pionowe żaluzje dają możliwość dowolnego ukierunkowania powietrza spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Klimatyzatory naścienne z 2 lub 3 jednostkami wewnętrznymi MULTI RELAX - Są to urządzenia o podobnej budowie do klimatyzatorów naściennych, z tą różnicą, że kilka parowników podłącza się do jednego agregatu. Parowniki umieszczamy w kilku pomieszczeniach. Ta opcja umożliwia indywidualne sterowanie temperaturą w kilku pomieszczeniach przy użyciu jednego agregatu, co znaczenie obniża koszty tego typu instalacji.

Klimatyzatory naścienne inwerterowe ECO RELAX - Wydajność energetyczna to kluczowy czynnik, brany pod uwagę podczas dobierania klimatyzatora. Klimatyzatory inwerterowe firmy LENNOX zapewniają największe oszczędności energii. Niskie zużycie energii jest ważne nie tylko dla użytkownika, ale również dla środowiska naturalnego — należy więc zaznaczyć, że urządzenia firmy LENNOX są nie tylko energooszczędne, ale równocześnie należą do najbardziej wydajnych na rynku.

Klimatyzatory sufitowe i przypodłogowe SWING - montowane są najczęściej bezpośrednio do stropu. Zapewnia bardzo dużą wydajność przy stosunkowo niskiej cenie. Jego charakterystyczną cechą jest wysoka estetyka wykonania. Dzięki temu klimatyzatory tego typu doskonale komponują się z wystrojem pomieszczenia. Klimatyzator wypuszcza strugę powietrza która rozchodzi się tuż pod sufitem, po czym delikatnie opada. Zapewnia to równomierne chłodzenie i brak przeciągów.

Klimatyzatory kasetonowe COMFORT Jednostki instalowane w sufitach podwieszanych. Posiadają panel dekoracyjny. Takie położenie urządzenia umożliwia równomierne chłodzenie pomieszczenia z jego środkowej części. Chłodne powietrze płynie pod sufitem i spływa po ścianach. To wygodne rozwiązanie wyklucza konieczność zajmowania miejsca dodatkowymi jednostkami. Dzięki eleganckiemu panelowi dekoracyjnemu, klimatyzator wtapia się w wystrój wnętrza.

Klimatyzatory kanałowe CONDUCTAIR - Jednostki, które mogą przesyłać powietrze z jednego urządzenia do wielu pomieszczeń. Z jednego miejsca wyprowadzone są kanały przesyłające. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza jako średnią temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu, nie trzeba zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu osobno. Zaletą systemu klimatyzacji kanałowej jest możliwość dokładnego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.